OD 250 ZŁ DARMOWA WYSYŁKA Z INPOST KURIER I PACZKOMATY

Goebel - Malarstwo na porcelanie

Porcelana Goebel w sklepie Porcelana Online

Korespondencja sztuk może objawiać się wzajemnym wpływem muzyki na malarstwo, literatury na film lub rzeźby na produkty codziennego użytku. Gdy na pierwszym planie jest porcelana Goebel, nie sposób nie wspomnieć o dziełach największych mistrzów pędzla. Ustawione w przeszklonej witrynie filiżanki Goebel lub inne wyroby porcelanowe tworzą niebanalną galerię sztuki, która przypomina, że piękno może być obecne w naszym życiu także na co dzień.  

Czytaj więcej ...

Malarskie inspiracje w stylu pop na porcelanie Goebel

Podróż po malarskim świecie, w jaką zabiera klientów producent zastawy stołowej, to fascynująca eskapada po różnych kontynentach, epokach i stylach. Amerykę Południową reprezentuje współczesny artysta Romero Britto. Kim jest Brazylijczyk, którego wybrała marka Goebel? Porcelana ozdobiona jego pracami to głównie kubki na wynos oraz figurki z charakterystycznym stylem pop-art i graffiti, pełne żywych kolorów i wyrażających kubistyczną słabość do geometrii. Kolorystyczna feeria barw to także domena dzieł Jamesa Rizziego. Filiżanki Goebel z motywami tego artysty wręcz zachęcają do radowania się spotkaniami przy stole. Miejski krajobraz Nowego Jorku został tu zinterpretowany niemal jak na dziecięcym rysunku, co ma wydźwięk na wskroś optymistyczny.  

Porcelana Goebel a’la impresjonizm i secesja

Szczególną popularnością na całym świecie cieszą się impresjoniści. Ich prace mają znakomitą rozpoznawalność, dlatego stanowią niewyczerpalne zasoby inspiracji dla współczesnych designerów. Porcelana Goebel z fragmentami obrazów Vincenta van Gogha oraz Claude’a Moneta przywołują widok sielskich krajobrazów prowincji. Od razu chce się usiąść w cieniu drzewa, napić kawy i na chwilę oderwać się od prozy codzienności. Kawiarniana atmosfera unosi się w pomieszczeniu, gdy na stole pojawia się porcelana Goebel inspirowana dziełami secesjonistów. Do najsłynniejszych malarzy tego stylu należą: Alfred Mucha, Gustav Klimt i Louis Comfort Tiffany. Dzieła artystów znakomicie pasują do subtelnej linii filiżanek Goebel. Rozbudowana ornamentyka i wykorzystanie motywów roślinnych nadaje porcelanie lekkości. Przy okazji daje szansę, aby obcować z dziełami ulubionych mistrzów każdego dnia. To jednak nie wszyscy artyści, których na swych produktach umieściła marka Goebel. Porcelana firmy zawiera również fragmenty obrazów abstrakcjonisty Wassily Kandinsky’ego, barokowego malarza Jana de Heem czy tworzącego barwne drzeworyty w stylu ukiyo-e, Japończyka Hokusai. Zachęcamy zatem do zgłębiania biografii artystów. Najlepiej to zrobić przy filiżance Goebel z kawą lub herbatą w środku.  

Goebel Artist - dzieła arystów na porcelanie

Goebel - Malarstwo na porcelanie Jest 523 produktów.

Aktywne filtry